Beşiktaş’ın yeni transferi Douglas Pereira Dos Santos, siyah-beyazlı takıma transferi nedeniyle büyük mutluluk yaşadığını söyledi. 

Avusturya’nın Salzburg kentindeki Saalfelden kasabasında kamp yapan siyah-beyazlı ekipte Douglas, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Canlı bahis oynayanlar için haber.

“Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu güzel Beşiktaş ailesine katılmak ayrıca beni mutlu ediyor. Şu anda hislerimi ve mutluluğumu anlatacak kelime bulamıyorum.” diyen Douglas, “Geçen sezon Sivasspor’da oynarken, Beşiktaş gıpta ile baktığım bir kulüptü. 

Brezilyalı futbolcu, “Beşiktaş’a devre arasında da transferin gündemdeydi. Transferin daha erken gerçekleşebilir miydi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Sivasspor’a ilk imza attığımda orada da başkana belirtmiştim, her zaman attığım imzanın arkasındayım. 

Sonuna kadar kulübe destek vermeye hazırım demiştim, öyle de oldu. 

Bundan önce oynadığım takımlarda Benfica, Lyon, Barcelona olsun her zaman sözümün arkasında durdum. 

Sivas’ta da aynı şekilde… Ocakta bazı gelişmeler yaşadım, gelme ihtimalim vardı evet ama atılmış bir imza ve verilmiş bir söz vardı. Bunun doğrultusunda görevimi sonuna kadar yaptım. Sivas halkına ve takımına olan saygım sonsuz.” 

Abdullah Avcı’ya övgü

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile çalışmaktan dolayı da mutlu olduğunu belirten Douglas, şöyle devam etti:

“Şu anda burada hoca ile beraber bu başlangıçta bulunmaktan çok mutluyum. Birçok rakiple oynadım.

 Başakşehir’e baktığınız zaman gerçekten sahada benliğini gösteren, ben buradayım diyen bir takımdı Başakşehir. 

Gerçekten seyir zevki olan, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan bir takımdı. Bu takımın başında da Abdullah hoca vardı, Abdullah Avcı gıpta ile baktığım, çalışmak istediğim bir hocaydı.

 Umarım hep beraber onun sistemine bir an önce adapte olup, takımın kazanacağı başarılarda pay sahibi olurum.”

“Türkiye ile aramda özel bir bağ var”

Türkiye’de oynadığı dönemde yeniden futbola bağlandığının altını çizen Douglas, şu ifadeleri kullandı:

“İlk Sivas’a geldiğim günden itibaren yalnızca Sivasspor taraftarı değil, diğer bulunduğum yerlerde Türkiye insanının beni karşılaması, bana karşı olan sıcaklıkları gerçekten Türkiye ile aramda büyük bir bağ oluşturdu.

 Türkiye beni yeniden futbola bağladı diyebilirim. Lig bittiğinde, sözleşmem bittiğinde menajerimle konuştum ve kariyerime kesinlikle Türkiye’de devam etmek istediğimi söyledim. Türkiye ile aramda özel bir bağ var diyebilirim.”