Hedefte Olimpiyatlar Var!

0
59

2019 Dünya Kupasında ülkemizi temsil edecek olan Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncularından Sertaç Şanlı, hedeflerinin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda mücadele etmek olduğunu açıkladı. Holiganbet te Canlı Bahis oynamak isteyen okurlarımızın dikkatine! Bu haberlere dikkat edin. Ve sizde hemen oynayın! 28 yaşındaki yetenekli pivot, Çin’de 31 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 2019 FIBA Dünya Kupası öncesinde bazı açıklamalarda bulundu.

Grup sürecinde en az iki galibiyet alarak üst turu görmek istediklerini söyleyen Sertaç Şanlı, “Gönül ister ki madalya ya da şampiyonluğa oynayalım. Direkt yüksek hedef koyarsak, olmayınca kendimizi daha kötü hissedebiliriz. Moralimiz düşebilir. Adım adım hedef koyabilirsek o hedefi gerçekleştirmeye yakın olabiliriz. Hedefimiz olimpiyata gitmek. Orayı bütün takım görmek istiyoruz. İlk grubu geçersek ve adım adım düşünürsek bizim için daha iyi olur.” ifadelerini kullandı.

2019 Dünya Kupasında ülkemizi temsil edecek olan Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncularından Sertaç Şanlı, Dünya Kupası’nda E Grubu’nda mücadele edecekleri  ABD, Çekya ve Japonya’yı değerlendirdi ve şunları söyledi:

“ABD’nin kadroda eksikleri var. Normal yıldız oyuncularına göre alt seviye kadro ile oynayacaklar ancak sonuçta ABD’yi küçümseyemezsiniz. Çekya’da Jan Vesely’nin olmaması büyük eksiklik. Bizim için avantaj ancak turnuvada ne olacağını bilemezsiniz. Turnuvada göreceğiz nasıl olduğunu. Tabii ki eksikler bizim için avantaj gibi duruyor ama biz orada sahaya tüm enerjimizi koyup mücadele etmediğimiz sürece bunların hiçbir anlamı yok. Bizim için en önemli olan şey gruptan iki galibiyet alıp üst tura çıkmak.”

2019 Dünya Kupasında ülkemizi temsil edecek olan Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncularından Sertaç Şanlı, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerinin altını çizdi. 28 yaşındaki tecrübeli pivot, hazırlık süreciyle ilgili şu aktarımlarda bulundu: “İyi maçlar oynadık. Eksiklerimizi gördük. Bunlar daha ilk maçlarımız. İlerleyen günlerde daha iyi olacağız. Biz potansiyelli bir ekibimiz.”