Beşiktaş’ı Seçerek Doğru Karar Verdim

0
86

Beşiktaş’ın yeni transferi Tyler Boyd, farklı seçenekler olmasına rağmen siyah-beyazlı takımı seçtiğini belirterek, “Harika ve çok büyük bir kulübe geldim.” dedi.

Avusturya’nın Salzburg kentindeki Saalfelden kasabasında kamp yapan siyah-beyazlı ekipte ABD’li futbolcu Boyd, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Canlı iddaa oynayanların sevindirecek haber.

Şu ana kadar kendisi için her şeyin olumlu gittiğini aktaran 24 yaşındaki kanat oyuncusu, “Harika ve çok büyük bir kulübe geldim

Bundan dolayı çok mutluyum. Burada bulunmak benim için çok büyük bir zevk.

 Her şey pozitif gidiyor. Çok iyi bir grup, çok kaliteli oyuncular var. Avusturya’daki koşullar da iyi. Lige iyi bir hazırlık yapabilmek için burada tüm koşullar mevcut.” diye konuştu.

Takımda çok iyi karşılandığını vurgulayan Boyd, “Çok mutlu ve heyecanlıyım. Buraya geldiğim ilk günden itibaren Beşiktaş’taki herkes bana kollarını açtı ve beni çok iyi bir şekilde karşıladılar.

 Buradaki ailenin bir parçası olduğumu hissettirdiler. Bu da benim için mutluluk verici.” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı kulüpten ilk teklif aldığındaki duygularını dile getiren genç futbolcu, “Beşiktaş’tan teklif almak çok heyecan vericiydi. Benim için çok büyük bir fırsattı. Başka seçenekler de vardı ama Beşiktaş’ı tercih ettim. Bu tercihi yaptığım için çok mutluyum. Doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Şampiyonluk tek hedef”

Tyler Boyd, Beşiktaş’ta birinci ve tek hedefin şampiyonluk olduğunu belirtti.

Kaliteli bir takıma sahip olduklarının altını çizen Boyd, şunları kaydetti:

“Şampiyonluğun Beşiktaş için her zaman birinci ve tek hedef olduğunu biliyorum. Bu beklentilerin farkındayım. Takım için elimden geleni yapacağım. Kaliteli ve iyi bir kadromuz var. Bu beklentiye de karşılık verebiliriz. Burada yapmamız gereken şey takıma güvenmek. Kendi oyun planınıza ve felsefenize odaklanmak. Tüm oyuncular ve teknik kadro olarak bunu yapabilecek potansiyele sahibiz. 

Bunu yapabileceğimizi de göstereceğiz.”

“Başka oyuncuyla karşılaştırılmak istemiyorum”

Boyd, Medipol Başakşehirli Edin Visca ile tarzlarının benzediği şeklindeki yorumlar üzerine başka futbolcularla karşılaştırılmak istenmediğini söyledi.