Mkhitaryan, Avrupa Ligi Finaline Götürülmüyor

0
103
Mkhitaryan, Avrupa Ligi Finaline Götürülmüyor. Holigan Haber
Mkhitaryan, Avrupa Ligi Finaline Götürülmüyor. Holigan Haber

    Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki şiddetli gerilim, Henrikh Mkhitaryan’ın UEFA Avrupa Ligi finalini kaçırmasına neden oldu.

    Arsenal, Ermeni asıllı futbolcusu olan Henrikh Mkhitaryan’ı, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi finaline götürmeme kararı aldı.

    Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki Dağlık ve Karabağ sorunu, UEFA’nın en büyük ikinci organizasyonu olan Avrupa Ligi’ni de etkiledi. Birbiriyle diplomatik ilişkisi bulunmayan iki ülkeden Ermenistan’ın vatandaşı olan Mkhitaryan’ın, Azerbaycan’daki final müsabakasına güvenlik endişesi nedeniyle götürülmeme ihtimali bildiğiniz üzere gün geçtikçe kuvvetlenmişti.

    Arsenal, bu ihtimali resmileştirmeye karar verdi. Mkhitaryan, Bakü’deki finalde takım arkadaşlarını yalnız bırakmak zorunda kalacak.

    Kulüpten yapılan açıklamada bu hususla ilgili derin hayal kırıklığı belirtilirken, “Micki’nin kadroda olabilmesi için tüm seçenekleri detaylı bir şekilde analiz ettik fakat Micki ve ailesiyle görüştükten sonra, oyuncunun Avrupa Ligi finaline götürülmemesinde karar kıldık.” sözleri kullanıldı.

    Konuyla ilgili endişelerini UEFA’yla paylaştığını dile getiren Arsenal, 30 yaşındaki futbolcunun final maçının hazırlıkları kapsamındaki tüm antrenmanlara katılmayı sürdüreceğini duyurdu. Fakat idmanlara katılmasının sadece formdan düşmemek üzerine yapılan bir çalışma olduğu öngörülüyor.

    UEFA Avrupa Ligi finali, 29 Mayıs Çarşamba günü Arsenal ile Chelsea arasında oynanacak.